WIADOMOŚCI

1,8 mln EUR inwestycji w bezpieczeństwo i infrastrukturę

Published on:20 / November / 2014

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zainwestowaliśmy 1,8 mln EUR w infrastrukturę i procesy zapewniające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa informacji oraz stały poziom techniczny. Inwestycja ta pomoże nam też zagwarantować spełnienie surowych wymagań dotyczących ochrony danych w miarę rozbudowywania portfela usługi i rozwoju funkcji obejmujących kontakt z klientem, analizę w czasie rzeczywistym oraz raportowanie.

Usprawnienia wprowadzone w ramach tej inwestycji obejmują między innymi certyfikację ISO/IEC 27001:2005 oraz ISO 9001:2008.

ISO 27001 to jedna z najważniejszych międzynarodowych norm bezpieczeństwa informacji, zaś posiadanie certyfikatu ISO 9001 potwierdza doskonałość operacyjną firmy i wysoki poziom jakości usług.

- Najnowsza inwestycja umożliwi nam zachowanie pozycji lidera w dziedzinie bezpieczeństwa informacji oraz dalsze spełnianie obecnych i przyszłych oczekiwań naszych klientów i partnerów. Dwa nowe certyfikaty uzupełniają długą listę celów bezpieczeństwa i jakości usług zrealizowanych przez firmę Infobip w ostatnich miesiącach – powiedział dyrektor naczelny, Silvio Kutic.

Inwestycję 1,8 mln EUR w zwiększenie bezpieczeństwa poprzedziło zainwestowanie kilku milionów EUR w usprawnienie infrastruktury Infobip. Ponadto oferowana przez firmę usługa SSMS została ostatnio uznana za w pełni zgodną z normą PCI DSS, co oznacza, że może być wykorzystywana do przetwarzania wrażliwych danych posiadaczy kart.