WIADOMOŚCI

Audioteka: zwiększenie sprzedaży audiobooków dzięki oferowanym przez Infobip notyfikacjom Push

Published on:21 / September / 2014

Audioteka, czołowa polska platforma audiobooków cyfrowych, wprowadziła oferowane przez Infobip notyfikacje push w swojej aplikacji mobilnej.

         

Audioteka, będąc popularnym serwisem bazującym nachmurze, zapewnia nieograniczoną możliwość przechowywania audiobooków, synchronizację zakładek online oraz dostęp z wielu platform. Wachlarz dotychczasowych kanałów marketingowych Audioteka uzupełniła o nasze unikalne rozwiązanie – notyfikacje Push.

W czwartym kwartale 2014 Audioteka planuje wprowadzić targetowanie odbiorców według szeregu czynników behawioralnych i preferencji użytkowników. Nie każdy ma przecież takie same preferencje – fan comic fantasy na pewno będzie chciał otrzymać informację o nowej książce Terry'ego Pratchetta, ale niekoniecznie będzie go interesować najnowsza powieść kryminalna Jo Nesbø.

Usługa notyfikacji push cieszy się dużą popularnością wśród klientów Audioteki. Liczba użytkowników z aktywowaną opcją powiadomień stale rośnie i zwiększyła się o 50% w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Zauważono też znaczący wpływ notyfikacji Push na przychód z aplikacji mobilnej. Aby zacząć otrzymywać powiadomienia, użytkownicy muszą zaktualizować swoją aplikację Audioteka do najnowszej wersji oraz wyrazić zgodę na komunikację Push.

Audioteka która współpracuje z ponad 400 wydawnictwami o oferuje ponad 20 tysięcy tytułów wszystkich gatunków, w 9 językach, stale powiększa swoją półkę. Audiobooki od Audioteki docierają do coraz szerszej rzeszy miłośników książek- w języku polskim, czeskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, szwedzkim i litewskim.

Audioteka - dobrze opowiedziane historie.