WIADOMOŚCI

Błyskawiczne połączenie SMS API

Published on:24 / February / 2015

Mniej czasu i krótszy czas pracy programistów przy łączeniu się z którymkolwiek z naszych API. Nasze wewnętrzne narzędzie do zarządzania API pozwala błyskawicznie zacząć wykorzystywać SMS API firmy Infobip, niezależnie od używanego języka programowania. API Management (IAM) firmy Infobip to potężna platforma, która zmieniła podejście programistów do łączności z API.

API Management to bezpieczne, skalowalne środowisko umożliwiające stworzenie unikalnego API dostosowanego do potrzeb klienta. Platforma ta przekształca zgłoszenia klientów i zmienia ich mapowanie, dzięki czemu zaplecze techniczne jest w stanie je rozpoznać i zrozumieć, a następnie przesłać odpowiedź, która idealnie odpowiada danemu interfejsowi. W ten sposób nawiązanie łączności między interfejsem klienta a naszymi usługami w chmurze zajmuje zaledwie kilka minut.

Narzędzie funkcjonuje jako kanał dystrybucji dla wszystkich naszych usług, od SMSów, poprzez SMS-y dwukierunkowe powiadomienia wypychane, po płatności mobilne. Jest to kanał komunikacji pomiędzy naszym zapleczem obsługi technicznej a interfejsem klienta, który bardzo ułatwia firmom i niezależnym programistom nawiązanie połączenia z naszymi usługami.

Wprowadzając do IAM wtyczkę ze skryptem możemy błyskawicznie uzyskać odmieniony, doskonale dostosowany API, niezależnie od interfejsu i wymagań klienta. Każdy API jest konfigurowany w JSON, a każda konkretna aktualizacja lub dodatkowa konfiguracja opracowywana jest w Groovy. Niezależnie od tego, czy programiści pracują w języku Ruby, C#, Python, Java czy PHP, IAM automatycznie wygeneruje kod napisany w dowolnym języku programowania, co pozwala zminimalizować czas potrzebny na opracowanie interfejsu API.

W rezultacie skrócony zostaje czas programowania i wdrażania oraz wzrasta wydajność. Platforma API Management jest też dostosowana do potrzeb klienta, tak aby poprawić efektywność i spełnić wymagania dotyczące skalowalności. Czas opóźnień czy zwłoki zostaje ograniczony do minimum.

Ta platforma zapewnia możliwość uwierzytelnienia (uwierzytelnienie, SSO, KLUCZ API) i upoważnienia (obiekty, własność podmiotu) klientów w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Umożliwia ona także programistom rozpoczęcie kodowania nawet przed zaadaptowaniem usług zaplecza technicznego, aby zaoszczędzić dodatkowy czas w ramach tego procesu.

System API Management został stworzony przez zespoły stosujące metodykę agile scrum i stale ewoluuje, zyskując nowe funkcje, jako wyraz naszego zaangażowania na rzecz budowania wysoko wydajnych systemów, do których łatwo mogą uzyskać dostęp programiści z całego świata.

Wypróbuj nasz SMS API!