WIADOMOŚCI

Centili zmniejsza wielkość SDK do obsługi zakupów w aplikacjach na Androida do 50 kb!

Published on:26 / March / 2015

Centili niedawno zmniejszyło wielkość swojej biblioteki do obsługi płatności w aplikacjach na Androida, umożliwiając jeszcze prostszą integrację i obsługę rozliczeń z operatorem w aplikacjach mobilnych na Androida.

Ma ona obecnie zaledwie 50 kb i jest najmniejszą biblioteką SDK na Androida dostępną na rynku. Poprzedni SDK na Androida wydany przez Centili miał 794 kb, co oznacza, że rozmiar biblioteki zmniejszono o 93%.

Umożliwi to dostawcom treści i sprzedawcom jeszcze bardziej poprawić wrażenia użytkowników oraz zwiększyć współczynnik konwersji przy sprzedaży towarów cyfrowych za pośrednictwem aplikacji na Androida.

Dlaczego jest to ważne? Wiele starszych lub tańszych smartfonów nie dysponuje dużą ilością miejsca do przechowywania danych. Takie starsze modele pozwalają użytkownikowi zainstalować na urządzeniu jedynie niewielką liczbę aplikacji. W takich przypadkach, aby zainstalować jedną aplikację, trzeba zwykle usunąć inną, a użytkownicy zwracają baczną uwagę na wielkość aplikacji, którą mają zainstalować. W związku z tym wielkość aplikacji bezpośrednio wpływa na liczbę instalacji, a różnica między 3 MB a 4 MB jest bardzo istotna dla użytkownika.

Niektóre sklepy z aplikacjami nakładają też ograniczenia dotyczące wielkości, co oznacza że większe aplikacje mają ograniczony dostęp do takich sklepów.

Mniejsze wykorzystanie miejsca przez bibliotekę rozliczeń oznacza także, że programiści dysponują większą ilością miejsca na podstawowe funkcje aplikacji.

Ostatecznie prowadzi to do powstania mniejszej aplikacji o szybszym czasie uruchamiania, nie dziwi więc fakt, że nowe firmy i producenci aplikacji stale dążą do zmniejszenia wielkości biblioteki płatności w swoich aplikacjach.

W związku z tym jednym z najważniejszych czynników decydującym o wyborze dostawcy rozliczeń dla aplikacji powinna być wielkość SDK na Androida.

Dzięki Centili można zapewnić najwyższą jakość obsługi zakupów w aplikacji bez konieczności nadmiernego zwiększania jej rozmiaru. Ograniczenie wielkości SDK do około 50 kb zapewnia więcej miejsca, co przekłada się na więcej instalacji aplikacji i szybszy czas jej uruchamiania.