WIADOMOŚCI

Podsumowanie IB Connect 16: 10. urodziny Infobip

Published on:23 / August / 2016

Zakończyła się nasza doroczna firmowa konferencja, zatytułowana „10 lat wprowadzania zamieszania w świecie telekomunikacji”, podczas której 170 Infobipperów wymieniło się wiedzą i znajomością lokalnych oraz międzynarodowych rynków, a także połączyło aktualną wiedzę z nowymi pomysłami na zapewnienie naszym klientom i partnerom w 190 krajach możliwie najlepsze wrażenia.

W tygodniowej konferencji wzięli udział delegaci ze wszystkich zakątków świata – od Chin, poprzez Amerykę Północną, Kenię i RPA, po Brazylię, Rosję i Indie.

Wspominając początki firmy Infobip przed dekadą, CEO i założyciel Silvio Kutic opowiedział historię wyjątkowego rozwoju i sukcesu firmy – od pierwszego wynajętego biura bez porządnego łącza internetowego, w którym wraz CTO Izabel Jelenic zaczął pracę nad obsługą wiadomości A2P do dzisiejszych 48 biur i miliardów transakcji miesięcznie.

Wiceprezesi w swoich przemówieniach mówili o tym, że wprowadzanie innowacji, pomaganie większej liczbie przedsiębiorstw w dotarciu do klientów za pomocą skalowalnych technologii i ostateczne łączenie firm z ludźmi w bezproblemowy, istotny sposób wymaga zarówno globalnej, jak i lokalnej perspektywy.

Kluczem do przetrwania jest umiejętność przystosowania się – powiedział COO Roberto Kutic, przedstawiając, jak niekonwencjonalne myślenie i zdolność do zachowania zwinności istotnie przyczyniły się do sukcesu firmy Infobip.

Zdolność do przystosowania się leży też u podstaw filozofii rozwoju produktów. Filozofia ta opiera się na bogatym, wieloletnim doświadczeniu w rozwoju produktów, wzmocnionym o dogłębną znajomość rynków, klientów i branż na całym świecie.

Infobip codziennie przetwarza miliardy wywołań API i stawia sobie za cel, aby do roku 2018 być w kontakcie ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi na świecie. Firma obecnie obsługuje ponad 150 banków i dużych firm internetowych oraz współpracuje z ponad 300 firmami telekomunikacyjnymi, a także prowadzi jedyną w branży pełną CPaaS (platformę komunikacyjną jako usługę).

Konferencja obejmowała dyskusje panelowe, szybkie sesje i zebrania działów oraz „burze mózgów” i sesje dyskusyjne. W ramach odprężenia zorganizowano dzień sportu oraz gry plażowe w promieniach śródziemnomorskiego słońca.

Ponad 460 osób wzięło udział w sobotnim przyjęciu zamykającym naszą konferencję Connect 2016. Całą galerię zdjęć można obejrzeć na Flickr.