WIADOMOŚCI

Dev Days: Pełna moc programowania Infobip

Published on:08 / July / 2014

W ten weekend odbyła się trzydniowa konferencja Dev Days 2014, podczas której deweloperzy wszystkich czterech ośrodków R&D firmy Infobip rozmawiali o technologiach i narzędziach, bazach, bibliotekach, najlepszych metodach postępowania i nowych metodach programowania, czyli o wszystkim, co zapewnia najwyższy poziom naszej platformie technicznej.

Nasze zespoły programistów mają różną charakterystykę i umiejętności, ale pracują nad osiągnięciem jednego celu – ułatwieniem firmom i programistom dostępu do globalnego systemu przesyłania wiadomości oraz płatności, tzn. do naszej platformy, za której pośrednictwem przetwarzanych jest ponad miliard transakcji. Utalentowani i innowacyjni programiści są podstawowym gwarantem najlepszego działania technologii i usług, które zapewniamy klientom z całego świata.

Tematyka konferencji obejmowała wewnętrzne narzędzie Deployment Manager, protokół SMPP, przechowywanie wersji i koncepcje GIT, funkcje języka Java7 i Java8 oraz konwencje Maven na platformie Infobip. Zespoły skupiły się też na szkielecie Spring i bazach danych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dyskusje na temat zaawansowanych koncepcji Spring, takich jak integration-test / dbunit / spring-test-dbunit spring security, spring-data-jpa + spring-data-rest i spring AOP (oraz dynamiczne proxy Java), a także dynamiczny SQL, najlepsze metody postępowania i ciekawe triki z dziedziny baz danych.

Starsi programiści wyjaśnili, jak wykrywać przecieki pamięci z wykorzystaniem Eclipse Memory Analyzer, usuwać błędy w produkcji przy użyciu „powłoki” (shell), monitorowania usługi / opracowania statystycznego z wykorzystaniem JMX Transformer oraz innych narzędzi i technologii, na których oparta jest nasza platforma. Młodsze pokolenie wykazało się inspirującą kompetencją i silnym dążeniem do innowacji. Dogłębnie przeanalizowano przepływ wiedzy, elastyczność zespołów, najlepsze metody postępowania oraz kodowanie zorientowane na klienta.

 - Codziennie mamy do czynienia ze zmianami i wyzwaniami. Synergia i zdolność zespołów do przystosowywania się są niezbędne, aby nadążać za rozwojem branży. Nasza firma znacząco się rozrosła przez ostatnich 10 lat. Jesteśmy w stanie szybko przyjmować nowe osoby, sprostać skomplikowanym wymaganiom klientów oraz wprowadzać nowe technologie, nie tracąc przy tym rozpędu – powiedziała dyrektor techniczny Izabel Jelenic.

Więcej zdjęć z konferencji Dev Days można znaleźć w naszych profilach w serwisie Flickr i Facebook. Interesuje Cię kariera programisty? Skontaktuj się z nami.