WIADOMOŚCI

Elastic.io i Infobip współpracują nad integracją API

Published on:21 / November / 2014

Infobip, globalny dostawca mobilnych rozwiązań w chmurze łączących operatorów sieci komórkowych i przedsiębiorstwa, dodał komponent umożliwiający wysyłanie wiadomości do elastic.io, elastycznej i niezawodnej platformy integracyjnej dla programistów. 

Komponent ten oparty jest na API firmy Infobip, umożliwiającym wysyłanie jedno- i dwukierunkowych wiadomości SMS za granicę. W ramach platformy integracyjnej elastic.io wszystkie usługi wiadomości Infobip można z łatwością uwzględnić w dowolnej aplikacji SaaS dostępnej na platformie. Uproszczona i szybka integracja pozwala programistom w prosty sposób korzystać z usług Infobip i elastic.io. 

Elastic.io zapewnia gotową łączność z ponad 40 różnymi API, które mogą teraz dać użytkownikom możliwość korzystania z oferowanych przez Infobip usług jednokierunkowych wiadomości SMS w ponad 180 krajach i dwukierunkowych wiadomości SMS w ponad 40 krajach. W połączeniu z najlepszym w branży, całodobowym wsparciem technicznym elastic.io, współpraca z Infobip umożliwia teraz dostawcom SaaS łatwe zwiększenie globalnego zasięgu i oddziaływania.

„Jesteśmy zadowoleni z wkładu firmy Infobip w rozwój platformy integracyjnej elastic.io. Dzięki temu nowemu komponentowi integracyjnemu usługi dostępne na platformie komunikacji i płatności firmy Infobip są teraz bardziej dostępne dla szerszego grona programistów. Jesteśmy ciekawi, jakie innowacyjne i kreatywne zastosowania powstaną w oparciu o te nowe rozwiązania” – powiedział Renat Zubairov, dyrektor naczelny elastic.io.

„Staramy się, aby usługi Infobip były jak najbardziej dostępne dla programistów i bardzo się cieszymy, że możemy być częścią takiej platformy integracyjnej. Od początku udało nam się nawiązać doskonałe relacje z zespołem elastic.io i liczymy na dalszą współpracę w przyszłości” – powiedział Nemanja Malisic, właściciel produktu w firmie Infobip. 

Elastic.io

Elastic.io – platforma integracyjna jako usługa (iPaaS) dla programistów. Platforma ta hostuje, wykonuje, skaluje i monitoruje przepływy integracyjne łączące aplikacje w chmurze/SaaS i automatyzuje przepływy danych pomiędzy nimi. Za pośrednictwem platformy elastic.io dostawcy SaaS mogą korzystać z rozwiązań integracyjnych „white label”, oferując programistom szybką, bezproblemową metodę integracji umożliwiającą łączenie aplikacji SaaS. Klienci elastic.io oszczędzają czas i pieniądze, które musieliby poświęcić na zbudowanie własnego API integracyjnego, zwiększają swój zasięg i zasób funkcji oraz mogą oferować rozwiązania integracyjne jako wartość dodaną dla swoich odbiorców. Firma elastic.io powstała w 2013 roku w Bonn w Niemczech. Jej klientami jest ponad 3000 programistów z całego świata. Firma kieruje swoją ofertę do twórców aplikacji w chmurze, proponując model rozliczeń na zasadzie „płatność za użycie”.

Infobip

Infobip jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie wiadomości mobilnych i płatności, obsługującym ponad 120 tysięcy klientów biznesowych i dysponującym 29 biurami na 6 kontynentach. Wszystkie nasze rozwiązania zostały opracowane wewnętrznie i tworzą najnowocześniejszy mobilny ekosystem, który znosi ograniczenia oraz zmienia sposób kontaktowania się ludzi i firm w przestrzeni mobilnej. Wyjątkowe połączenie wiadomości, powiadomień wypychanych, USSD i technologii rozliczeń umożliwia dotarcie do użytkowników telefonii komórkowej w ponad 190 krajach świata. Do naszych klientów i współpracowników należy większość czołowych operatorów telefonii komórkowej, OTT, marek, banków, portali społecznościowych, agregatorów oraz wiele innych podmiotów.