WIADOMOŚCI

Ewolucja SMS-ów: od kanału informującego o usługach do komunikacji biznesowej i bezpieczeństwa

Published on:19 / December / 2014

Nasz dyrektor naczelny Silvio Kutic opowiedział w wywiadzie dla serwisu RCR Wireless News o tym, jak SMS-y przeszły metamorfozę od jednego z najważniejszych kanałów informacji o usługach do najczęściej wykorzystywanej platformy komunikacji mobilnej, łączącej najwyższe bezpieczeństwo z głęboką integracją z najważniejszymi elementami sygnalizacji telekomunikacyjnej.

 

Umożliwiło to branży finansowej wykorzystywanie jeszcze szerszej gamy zastosowań wiadomości tekstowych A2P, takich jak dostarczanie numerów PIN do kart i innych informacji wrażliwych. Ponadto jedną największych zalet SMS-ów w porównaniu do innych kanałów mobilnych jest ich ogólna dostępność i uniwersalne wykorzystywanie na wszystkich rodzajach urządzeń. Jest to też skuteczny kanał, idealnie nadający się do informowania o usługach publicznych, jak również doskonałe rozwiązanie zapasowe na wypadek braku łączności do przesyłu danych.

W swojej historii SMS-y przeżyły dobre i złe chwile – najpierw były nowinką, później modą, potem obiektem krytyki, aby w końcu powrócić do łask, ale zawsze były niezastąpione i powszechnie wykorzystywane. Początkowo zakładano, że SMS-y będą kanałem informacji o usługach, wykorzystującym niewykorzystane zasoby sygnalizacyjne. Od tamtej pory wiadomości tekstowe rozwinęły się i stały się najpopularniejszą platformą komunikacyjną oraz źródłem inspiracji dla takich powszechnie przyjętych aplikacji komunikacyjnych jak WhatsApp, Viber i Facebook Messenger.

Przeczytaj cały artykuł w serwisie RCR Wireless News.