WIADOMOŚCI

Infobip Dev Days 2016

Published on:27 / May / 2016

- „Od czasu do czasu w branży programistycznej zdarza się coś, co zmienia rozumienie rozwoju oprogramowania. Ciągłe dostarczanie należy do takich zjawisk. Zmienia ono ekonomię dostaw oprogramowania. Chciałbym omówić je na poziomie zmiany kulturowej” – powiedział brytyjski ekspert, programista i autor publikacji Dave Farley 300 osobom zebranym na konferencji Dev Days 2016, zorganizowanej przez firmę Infobip w połowie maja. 

 


 

 

 

Firmy praktykujące ciągłe dostarczanie mają większe szanse na zwiększenie rentowności i kapitalizacji rynkowej, a jedna trzecia z nich zauważa wyższą jakość tworzonego przez siebie oprogramowania.

Podczas Dev Days omówiono także analizę kodu, problemy organizacyjne oraz skalowanie technologii w szybko rozwijających się firmach z branży IT. Na konferencji swoje prezentacje przedstawiła CTO firmy Infobip, Izabel Jelenic, oraz eksperci w dziedzinie programowania i autorzy publikacji Milan Mimica, Marko Stipanov, Matija Matosevic, Denis Cutic, Mario Zagar, Michael Feathers oraz Vanja Radovanovic.

W konferencji wzięło udział ponad 90 programistów z czołowych firm informatycznych w regionie, a także 200 programistów, inżynierów sieciowych i właścicieli produktów z firmy Infobip. Za najlepszych mówców wewnętrznej części konferencji uznano Denisa Rudonję (How to have effective meetings), Mario Zagara(Unikernelize your (Java) app) and Marka Bjelaca (Test driven development).

Dział badań i rozwoju firmy Infobip zlokalizowany jest w czterech krajach i obejmuje 28 zespołów. Zespoły te prowadzą 400 serwisów w 6 centrach danych i wdrażają usługi co kilka minut (90 razy w ciągu dnia).

 

Obejrzyj wideo z tegorocznej konferencji Infobip Dev Days!

Assista ao vídeo da Dev Days da Infobip deste ano!