WIADOMOŚCI

Infobip najlepszym dostawcą usług SMS A2P na świecie w 2017 roku

Published on:10 / July / 2017

Uzyskując przeciętną ocenę 4,24 na 5 w przeprowadzonym w zeszłym tygodniu badaniu ROCCO, Infobip to najwyżej oceniany na świecie dostawca usług SMS A2P w tym roku. W niezależnym badaniu wzięło udział ponad 400 specjalistów ds. telekomunikacji reprezentujących 326 operatorów sieci komórkowych ze 147 krajów.


Zostali oni poproszeni o ocenienie dostawców pod kątem 38 wskaźników KPI dotyczących wydajności i przywództwa, takich jak wiedza techniczna, jakość usług, monetyzacja ruchu, czas działania, proces wdrożeniowy, pomoc techniczna, obecność na rynku globalnym, wiedza branżowa, wiedza na temat rynku lokalnego i wielu innych. Według metodologii własnej Rocco firmy, które uzyskały średnią ocenę powyżej 4, znalazły się w najwyższym przedziale Tier One.

Znalezienie się w naszych raportach w przedziale Tier One to wyróżnienie, ponieważ prowadzimy niezależny i całkowicie neutralny przegląd rynku.

To osiągnięcie to ukoronowanie naszej ciężkiej pracy z operatorami komórkowymi na całym świecie, a jednocześnie inspiracja do dalszego podążania tą ścieżką. Jesteśmy dumni z naszej koncentracji na innowacyjności, jak również z aktywnego podejścia do klientów i partnerów, którzy pomogli nam znaleźć się tu, gdzie dziś jesteśmy. Jesteśmy zachwyceni, że nasze wysiłki zostały docenione przez branżę telekomunikacyjną, ale wiemy, że to dopiero początek drogi.

Od 2012 roku ROCCO przeprowadza niezależne, niesponsorowane badania niszowego obszaru rynku poświęconego usługom Roaming i Interconnect. W tegorocznym badaniu udział wzięło najwięcej jak dotąd respondentów reprezentujących operatorów komórkowych, sprawiając, że jest to najbardziej przekrojowe badanie branżowe tego typu.

Więcej informacji o raporcie znaleźć można w witrynie internetowej ROCCO.

Ilustracja: infografika ROCCO