WIADOMOŚCI

Jak i dlaczego: wysyłanie wiadomości flash SMS przez API SMS firmy Infobip

Published on:22 / March / 2016

Wysyłanie bardzo ważnych wiadomości, jednorazowych kodów PIN i komunikatów o krytycznym znaczeniu czasowym staje się coraz wygodniejsze. Dostawca usługi nie musi się martwić o to, czy klienci mają dość miejsca w telefonie komórkowym bądź o zagrożenie utratą informacji wskutek kradzieży telefonu.

Wiadomości SMS mają własną klasyfikację, zgodnie z którą zwykłe wiadomości SMS należą do klasy 1, zaś wiadomości flash SMS– do klasy 0, czyli do klasy ważnych wiadomości. Różnica polega na tym, że wiadomości klasy 1 są domyślnie przechowywane na karcie SIM lub w pamięci telefonu komórkowego (w zależności od dostępności pamięci).

Natomiast wiadomości flash SMS pojawiają się bezpośrednio na głównym ekranie, bez żadnej interakcji ze strony użytkownika, i nie są automatycznie przechowywane w skrzynce odbiorczej. Użytkownicy w dalszym ciągu mogą, jeśli chcą, zapisać te wiadomości pod odpowiednim identyfikatorem nadawcy, ale nie dokonuje się to automatycznie.

Jednak w przypadku wysyłania wielu wiadomości flash należy pamiętać, że użytkownicy będą widzieć jedynie ostatnią otrzymaną wiadomość.

Oto jak łatwo można wysłać wiadomość flash SMS do jednego użytkownika:

POST /sms/1/text/advanced HTTP/1.1
Host: api.infobip.com
Authorization: Basic QWxhZGRpbjpvcGVuIHNlc2FtZQ==
Content-Type: application/json

{
  "messages":[
   {
     "from":"InfoSMS",
     "destinations":[
      {
        "to":"41793026727"
      }
     ],