WIADOMOŚCI

SMS-y dla przedsiębiorstw dostarczające kody PIN do kart płatniczych

Published on:28 / September / 2015

Rozwój profesjonalnych platform SMS-owych, jaki nastąpił w ciągu ostatnich dwóch lat, przekonał banki i posiadaczy kart, że systemy SMS-owe dla przedsiębiorstw można wykorzystywać nawet do dostarczania tak wrażliwych informacji jak kody PIN do kart kredytowych.

Tradycyjne wiadomości typu A2P (aplikacja–osoba) były wykorzystywane w systemach bankowych do przekazywania powiadomień dotyczących rachunku i informacji niemających poufnego charakteru.

W wyniku intensywnych działań badawczo-rozwojowych oraz inwestycji w bezpieczeństwo, możliwości systemów SMS-owych nowej generacji znacząco się zwiększyły i obejmują teraz możliwość dostarczania posiadaczom kart nawet najbardziej wrażliwych informacji.

Rozwiązania do dystrybucji kodów PIN muszą spełniać dodatkowe normy bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS).

Jest to kompleksowa norma opracowana i egzekwowana przez branżę międzynarodowych płatności kartą, odnosząca się do zapobiegania zagrożeniom w systemach obsługujących płatności kartą, wykrywania tego rodzaju zagrożeń i reagowania na nie. Certyfikacji PCI DSS dokonują niezależni rzeczoznawcy, na podstawie dogłębnego audytu systemów i procesów.

Jakie możliwość otwiera to dla instytucji finansowych? Przede wszystkim wprowadza nowy, bezpieczny kanał kontaktu ze współczesnymi klientami za pośrednictwem urządzeń mobilnych, który szybko staje się preferowaną formą kontaktu z bankami, lekarzami, markami i sprzedawcami detalicznymi.

Otrzymanie kodu PIN do karty płatniczej na telefon komórkowy jest wygodne z kilku powodów. Jest to proces szybszy, bardziej natychmiastowy i bardziej dogodny dla klienta.

Banki drukują kody PIN i wysyłają je w zabezpieczonych kopertach pocztą tradycyjną. W procesie tym uczestniczy wiele osób, co zwiększa ryzyko, koszt i czas potrzebny na dostarczenie kodu PIN. Czekając na przesyłkę z kodem PIN, klient nie może używać nowej karty kredytowej, co negatywnie wpływa na jego wrażenia.

Ponieważ proces ten trwa około tygodnia, bezpośrednie straty związane z oczekiwaniem na kod PIN szacuje się na 2% spodziewanych rocznych wydatków każdą nowo wydaną kartą.

Ponadto różnica cenowa między dostarczeniem kodu PIN SMS-em a tradycyjną metodą obejmującą wydruk i przesłanie pocztą, wynosi od 3 do 10 USD w przeliczeniu na każdą wydaną kartę kredytową.

W przypadku metody SMS-owej proces może zostać zainicjowany przez użytkownika, poprzez wysłanie SMS-a z numerem karty, który zostanie sprawdzony w bazie danych, co umożliwi bardzo szybkie zainicjowanie procesu dostarczenia kodu PIN.

Proces dostarczania kodu PIN, posiadający certyfikat PCI DSS, nie obejmuje żadnych pośredników. Wiadomość nie może zostać przechwycona ani odczytana nawet przez personel obsługujący proces.

Zapewnia to nie tylko lepsze wrażenia klientów i niższe koszty, lecz także optymalizację procesu w samym banku.

Aby dowiedzieć się więcej, o profesjonalnych systemach SMS-owych w bankowości, kliknij tutaj.