WIADOMOŚCI

TEDx: inspirujące innowacje i zmiany

Published on:27 / October / 2015

Podczas sobotniego wydarzenia TEDx, które odbyło się w chorwackim mieście Pula, zabrali głos prelegenci odznaczający się wyjątkową pasją, motywacją i osiągnięciami. Temat wydarzenia brzmiał „Istria wczoraj, dziś i jutro”. Rozmawiano o autentycznych projektach, zdarzeniach, indywidualnościach i o innym spojrzeniu na rzeczywistość.

Co jest inspiracją do zmian w regionie lub społeczności? Jak być nauczycielem w erze cyfrowej, gdy paradygmaty wiedzy i komunikacji zmieniają się co 5 lat? Dlaczego praca w zespole i skuteczna komunikacja stają się podstawą sukcesu jednostki?

Prelekcje innowatorów, pisarzy, menedżerów, sportowców i artystów przedstawiły przedsiębiorcze, przyszłościowe myślenie, które przyczynia się do pozytywnych zmian.

Program TEDx ma na celu pomagać społecznościom, organizacjom i jednostkom w nawiązywaniu dialogu i więzi poprzez lokalne wydarzenia zbliżone do TED. Wydarzenie, które odbyło się na półwyspie Istria, stanowiło połączenie prezentacji na żywo i prelekcji wideo TED Talks. Jego organizatorami byli studenci i działacze: Larisa i Roberta Kontosic, Sandi Bozac, Denis Taletovic, Marijana Tadic oraz Amel Hadzipasic.

Ich koncepcja zakładała odkrycie perspektywy historycznej i współczesnej oraz potencjału biznesowego magicznego półwyspu Istria – regionu, w którym mieszkają i pracują. Firma Infobip z dumą wspierała to wydarzenie jako złoty sponsor, obok takich cenionych regionalnych instytucji i firm jak Medea, Salvela, Fusio, Brioni, Festiwal Filmowy w Puli (Pula Film Festival), Rada Studentów Uniwersytetu w Puli (Pula University Student Council), stowarzyszenie Luce i kino Valli.