WIADOMOŚCI

Wywiad i profil: Juniper Research

Published on:20 / August / 2014

Certyfikacja PCI DSS usług bankowości mobilnej, zintegrowane rozwiązania baz danych, funkcje powiadomień i alertów przez telefon komórkowy, zbieżność komponentów bezpieczeństwa pod kątem telefonów komórkowych – to kilka tematów poruszonych przez dyrektora naczelnego Infobip, Silvio Kutica, w wywiadzie przeprowadzonym przez Juniper Research do raportu Mobile & Online Banking: Developed & Developing Market Strategies 2014-2019.

Według firmy Juniper do końca 2019 roku 1,75 mld użytkowników telefonów komórkowych będzie używać swoich urządzeń do celów związanych z bankowością. W tym roku liczba ta wynosi jedynie 800 mln.

Technologia georedundantna firmy Infobip obsługuje co miesiąc ponad 1 mld transakcji komunikacyjnych. Technologia ta ma globalny zasięg oraz doskonałe wartości czasu sprawności i przepustowość, a także realizuje szereg funkcji powiadomień, alertów i zabezpieczeń dla instytucji finansowych. Rozwiązania firmy Infobip, łatwe do wprowadzenia w środowisku przedsiębiorstwa i proste w obsłudze dla użytkowników, zyskały zaufanie ponad 100 banków z całego świata.

Raport analizuje ekosystem bankowości mobilnej, badając, w jaki sposób banki i operatorzy wprowadzają strategie bezoddziałowe i portfela elektronicznego na rynkach rozwiniętych i rozwijających się, a także modele biznesowe dla dostawców usług bankowości mobilnej.

Raport zawiera 27 tabel prognostycznych i niemal 1500 punktów danych oraz powołuje się na takie firmy, jak VISA Europe, SAP, Gemalto, Banco Sabadell, CO-OP Financial Services, Doocat, Fiserv, Monitise i in.

Pełną treść raportu można pobrać tutaj (obowiązuje model płatnej licencji).