Usługi

Interaktywne Usługi USSD

Unstructured Supplementary Service Data

USSD (Unstructured Supplementary Service Data) to protokół GSM oferujący klientom zwiększenie penetracji rynku wszedzie tam, gdzie wymagana jest kompleksowa interakacja z klientem. USSD to interaktywna usługa dostępna dla wszystkich aparatów GSM.

Wspiera wiadomości dłuższe niż tradycyjne SMS i jest uznawany za kanał skuteczniejszy od wiadomości tekstowych. W odróżnieniu od SMS, USSD jest systemem opartym o sesje. Użytkownicy sieci inicjują sesje poprzez wybrane czynności i mogą rozpocząć interakcję z usługą.

Identyfikacja potrzeby mobilnej interakcji

Szeroko używane w bankowości, ankietowaniu i edukacji, USSD to nieograniczony potencjał aplikacji. USSD firmy Infobip sprawdza się najlepiej kiedy wymagana jest interaktywna komunikacja z bazą klientów i kiedy pojedynczy SMS nie jest wystarczającym środkiem dla osiągnięcia tego celu. Mimo, że USSD stanowi potężny kanał komunikacji, jego komercyjne użycie jest unikane przez dostawców usług z powodu trudności w jego implementacji i utrzymaniu.

Rozwiązanie USSD Infobip

Infobip stworzył intuicyjne rozwiązania i zaimplementował je na swojej platformie. Łatwy w użyciu interfejs (API) pozwala na szybką i skuteczną integrację aplikacji klienta z naszą bramką USSD. Ankiety, usługi zarządzania kontem, transakcje mobilne i inne rozwiązania mogą być łatwo i szybko dostępne na urządzeniach mobilnych.USSD service menuSesje USSD mogą być inicjowane na wiele sposobów, od tradycyjnego krótkiego kodu USSD (np. *100#) do słowa kluczowego wysłanego przy pomocy SMS, a nawet poprzez użycie funkcji oddzwaniania. To ostatnie rozwiązanie można zintegrować ze skrzynką VoIP. Usługa USSD firmy Infobip jest przyjazna i łatwa w użyciu, a nasi eksperci są dostępni i służą pomocą na każdym etapie projektu.

Funkcje i korzyści

  • Nie wymaga instalowania aplikacji
  • Działa na wszystkich telefonach komórkowych
  • Interakcja w czasie rzeczywistym
  • Bezpośrednie połączenie pomiędzy aparatem i aplikacją
  • Bezpieczniejsze i tańsze od SMS

Zarejestruj się, aby rozpocząć korzystanie z naszych usług jeszcze dzisiaj!